Modernizacja ogrodu podmiejskiego
Głównym założeniem modernizacji istniejącego już ponad piętnaście lat ogrodu było odświeżenie terenu wokół domu, zaprojektowanie nowych nasadzeń, a także stworzenie strefy wypoczynkowej i rekreacyjnej. Powyższe potrzeby związane były z wymianą kostki brukowej na posesji, usunięciem kilku starych drzew i przeniesieniem starej altanki do strefy ogrodu warzywnego, co spowodowało powstanie znacznych ubytków ziemnych oraz dewastację trawnika.
W strefie wypoczynkowej zaprojektowany został drewniany taras - miejsce do wypoczynku z możliwością wstawienia całkiem sporego stołu biesiadnego. Wokół tarasu dosadzone zostały pięknie wybarwiające się jesienią hortensje na pniu, żurawki i berberysy. W celu zapewnienia intymności, jeden z boków tarasu obsadzony został miskantami, tworzącymi piękną zieloną "ścianę".
Metamorfozie został poddany także stary, ogromny krzew winorośli. Po dość mocnym przycięciu pięknie się odmłodził i aktualnie pnie się po specjalnie skonstuowanej dla niego pergoli, stanowiąc gęstą, zieloną kotarę oddzielającą strefę rekreacyjną od warzywnika.
W miejscu, gdzie rosły stare, dość duże drzewa, powstała długa rabata z kolorowymi krzewami i wolno rosnącymi drzewami. Na tle zielonych świerków i jodeł swoje miejsce znalały między innymi: czerwonolistny klon palmowy, perukowiec, żółte trzmieliny na pniu, tuje karłowate, buki purpurowe o zwisającej koronie, żurawki czy berberysy. Pomiędzy roślinami zainstalowane zostało oświetlenie ogrodowe, dzięki czemu ogród prezentuje się równie ciekawie także nocą.
Dopełnienie ogrodu stanowią donice z roślinami kwitnącymi oraz trawami, m.in. purpurowymi rozplenicami, różnokolorowymi azaliami i innymi jednorocznymi kwiatami.